Rekrutacja

Przedszkole Montessori Dzieci Świata przyjmuje dzieci w wieku 2.5-6 lat. Dzieci pracują w grupach mieszanych wiekowo.

Jak wygląda proces rekrutacji do naszego Przedszkola Montessori?

  1. Kontaktują się Państwo z nami poprzez:
  2. Zapraszamy Państwa na indywidualne spotkanie, podczas którego mogą Państwo zobaczyć nasze przedszkole i podczas którego odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Chętnie opowiemy więcej o metodzie i filozofii Marii Montessori, o tym w jaki sposób realizujemy jej założenia oraz jakimi wartościami się kierujemy w naszej pracy.
    • Poznajemy Was – tak żeby ocenić, na ile Państwa oczekiwania i wartości są spójne z naszymi.
    • Poznajemy Państwa dziecko – jakie ma potrzeby, zainteresowania, dotychczasowe doświadczenia związane z opieką, wychowaniem i edukacją.
  3. Dostajecie Państwo Umowę przyjęcia Dziecka do przedszkola i świadczenia usług opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych – macie Państwo na zapoznanie się z nią w dogodnym dla Państwa czasie. Mogą Państwo zapoznać się z Umową także przed spotkaniem – jeżeli chcieliby Państwo otrzymać ją wcześniej prosimy o taką informację w formularzu, który znajduje się na naszej stronie.
  4. Jeżeli są Państwo zdecydowani na współpracę z nami istnieje możliwość podpisania Umowy w trakcie spotkania. Jeżeli potrzebują Państwo czasu na podjęcie decyzji – możemy umówić się w późniejszym terminie na dopełnienie wszelkich formalności.
  5. Przed rozpoczęciem uczęszczania dziecka do Przedszkola dostają Państwo do wypełnienia Kartę informacyjną o dziecku, w której przekazują nam Państwo wszystkie informacje, które pozwolą nam bliżej poznać dziecko przed dołączeniem do grupy przedszkolnej.

Poznaj nasze przedszkole w Mogilanach

Zachęcamy również do wizyty bezpośrednio w naszym przedszkolu w Mogilanach.

Jeśli chcą Państwo poznać opinie o naszym Przedszkolu Montessori Dzieci Świata w Mogilanach – zapraszamy na nasz profil Facebook oraz do Google Maps.

Monte-wieści


W sekcji O nas znajdziemy ogólne informacje o naszej placówce. Z działu O Metodzie dowiemy się, kim była Maria Montessori oraz kim jest dziecko w systemie Montessori, czym jest polaryzacja uwagi, normalizacja i fazy wrażliwe oraz jak wygląda przygotowane otoczenie. W dziale Organizacja znajdują się informacje o naszym programie, planie dnia, zajęciach dodatkowych i wyżywieniu. W zakładce Rekrutacja poznamy proces rekrutacji. Więcej opinie o naszym przedszkolu można znaleźć zarówno na profilu Facebook jak i w Google Maps.